📞
28 maj 2024 2 min czytania

Słowo kluczowe w nazwie domeny czy ma to sens?

Wybór odpowiedniej nazwy domeny jest jednym z kluczowych kroków podczas tworzenia strony internetowej. Jednym z dylematów, z którymi boryka się wielu właścicieli stron, jest to, czy warto umieszczać słowa kluczowe w nazwie domeny.

Czy taka praktyka naprawdę pomaga w osiąganiu lepszych pozycji w wynikach wyszukiwania?

Zapraszam do zaznajomienia się z artykułem.

Czy słowo kluczowe w nazwie domeny wpływa na pozycjonowanie strony?

Znamy dokładnie odpowiedź na to pytanie za sprawą jednego z pracowników firmy google - John'a Mueller'a.

słowo kluczowe w nazwie domeny
Czy blog na subdomenie to dobry pomysł?
Posiadanie własnego bloga staje się nie tylko popularnym sposobem na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, ale także skuteczną strategią marketingową dla firm i osób prywatnych. Jednakże, gdy zbliżasz się do etapu uruchomienia swojego bloga, pojawia się wiele pytań dotyczących jego lokalizacji w ramach Twojej witryny. Jednym z tych pytań jest:
Pracownik googla nie zaleca stosowania słowa kluczowego w nazwie domeny, zauważa też, że bardzo ciężko będzie później naszym klientom dotrzeć do nas po takiej frazie.

Muller zaznacza także, że rzeczywiście istnieją domeny, które mają słowa kluczowe w swojej nazwie i rankują wysoko, ale ponadto zaznacza, iż poradziłby sobie równie dobrze bez słowa kluczowego w domenie.

Pamiętajmy także, że transfer domeny trochę trwa, a na dodatek pochłania to trochę funduszy. Dlatego powinniśmy bardzo się zastanowić przed podjęciem decyzji ze zmianą domeny zawierającą słowo kluczowe.

Stosowanie słowa kluczowego w nazwie domeny - konkluzje

Jeżeli zamierzamy trzymać się stricte danej niszy przez cały okres funkcjonowania naszej działalności to owszem możemy zastosować słowo kluczowe w nazwie domeny.

Natomiast jeśli nasza firma nie skupia się wyłącznie na jednej usłudze bądź produkcie pownniśmy celować w nazwę brandową naszej firmy.

Jak poprawnie napisać bloga pod SEO?
W dzisiejszych czasach, kiedy internet stał się centralnym źródłem informacji, prowadzenie bloga to nie tylko forma wyrażania siebie, ale także strategia marketingowa mająca na celu dotarcie do szerokiego grona czytelników. Jednakże, aby osiągnąć sukces w dziedzinie blogowania, niezbędne jest zrozumienie skomplikowanego świata SEO (Search Engine Optimization) i umiejętne wykorzystanie go
Admin
Specjalista ds. SEO w dziedzinie motoryzacji oraz content marketingu dla blogów tematycznych.
Przewiń do nagłówka
Rejestracja udana! :D
Witam ponownie.
Zasubskrybowano.
Twój link wygasł!
Sprawdź email, żeby się zalogować.
Zaktualizowanao informacje.
Aktualizacja danych nie powiodła się.