📞
11 gru 2023 4 min czytania

Czy opłaca się prowadzić stację demontażu pojazdów?

Czy opłaca się prowadzić stację demontażu pojazdów
Przewiń do nagłówka

Zadanie stacji demontażu pojazdów jest dosyć proste bo polega ono na demontażu samochodów, które nie nadają się do dalszej eksploatacji.

Żeby legalnie złomować samochody musimy posiadać zezwolenie na prowadzenie stacji demontażu pojazdów wydawaną przez urząd marszałkowski w zależności od województwa, w którym chcemy rozpocząć taką działalność.

W tym wpisie opiszę sam aspekt działalności oraz strategii marketingowej, której możemy obrać decydując się na prowadzenie takiej działalności ponieważ samo pozwolenie na otworzenie takiej działalności to zupełnie odrębny i zarazem obszerny temat.

Jaki jest koszt budowy stacji demontażu pojazdów?
Koszt budowy stacji demontażu pojazdów może znacząco się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja, rozmiar stacji, infrastruktura, przepisy środowiskowe. Czy opłaca się prowadzić stację demontażu pojazdów?Zadanie stacji demontażu pojazdów jest dosyć proste bo polega ono na demontażu samochodów, które nie nadają się do dalszej eksploatacji. Żeby

Jakie koszty posiada stacja demontażu pojazdów?

Z doświadczenia wiem, że nie da się prowadzić stacji demontażu pojazdów w pojedynkę, potrzebujemy co najmniej 2-3 pracowników, jeden z nich będzie odpowiadał za holowanie samochodów oraz wydawanie niezbędnych wniosków do miejsca demontażu oraz dwóch, którzy będą odpowiedzialni już za sam demontaż pojazdów.

Czy opłaca się prowadzić stację demontażu pojazdów?

Dla pracowników na samym początku będziemy potrzebowali narzędzi, podnośnika, ubioru, dodatkowego oświetlenia i wszystkich zlewek oraz zbiorników na paliwa oraz oleje spuszczane z samochodów.

Oprócz kosztów zatrudnienia pracowników prowadzenie takiej działalności to przede wszystkim koszt zakupu lawety (a najlepiej 2 lawet, w przypadku awarii jedna posłuży jako zastępcza) warto także zrobić dodatkowe uprawnienia na kat. B+E, która umożliwi nam holowanie dwóch pojazdów na raz.

💡
Zakup dwóch lawet oraz przyczepy do załadowania dodatkowego samochodu to koszt ok 60-70 tyś zł, a nie możemy zapomnieć o wyposażeniu takiej lawety o wyciągarki, których koszt wacha się od
1500 - 6000 zł.

To nie wszystko, samochody oraz przyczepy trzeba ubezpieczyć. Koszt ubezpieczeń to zazwyczaj do 1000zł od pojazdu i 300 za przyczepę.

Kolejny koszt to paliwo ponieważ większość pojazdów przeznaczona do demontażu nie jest w stanie poruszać się samodzielnie. Musimy się liczyć, że załadowana laweta będzie palić 9-10 litrów ropy na każde 100km.

Nie możemy zapomnieć o koszcie prądu⚡do obsługi podnośnika i oświetlenia jeżeli chodzi o koszt prowadzenia już samej stacji demontażu.

Czy opłaca się prowadzić stację demontażu pojazdów?
Do przyśpieszenia procesu zrzucenia auta można użyć wózka widłowego. Nie jest on wymagany, ale z czasem warto się w niego zaopatrzyć.

Na czym zarabia stacja demontażu pojazdów?

Stacje zarabiają głównie na odzyskanym złomie oraz sprawnych częściach z samochodów, które uda im się pozyskać.

Dodatkowo stacja demontażu odsprzedaje oleje i inne płyny, które później są przetwarzane poprzez firmy, które mają koncesje.

Czy opłaca się prowadzić stację demontażu pojazdów?
Oleje są bardzo niebezpieczne dla środowiska dlatego tak ważne jest, aby pojazdy utylizować w koncesjowanych stacjach demontażu pojazdów.
🛢️
Zarobek na zużytych płynach jest dosyć niewielki, ale zazwyczaj są one w stanie pokryć koszty paliwa.

Opony - czasami zarobisz czasami dołożysz

W zależności od stanu opon stacja demontażu może odsprzedać je dalej jeżeli są one w dobrym stanie przeważnie jednak opony znajdujące się w takich pojazdach nie nadają się do niczego i za ich utylizację trzeba będzie zapłacić.

Najbardziej korzystne stawki zaoferują nam stacje, które będą jak najbliżej miejsca prowadzenia działalności.

Czy opłaca się prowadzić stację demontażu pojazdów?
Pozycjonowanie stacji demontażu pojazdów
W dzisiejszym cyfrowym świecie, kiedy coraz więcej osób korzysta z internetu do poszukiwania usług i produktów, niezwykle istotne jest, aby Twoja stacja demontażu pojazdów była łatwo znajdowalna dla potencjalnych klientów online. Jednym z kluczowych narzędzi w osiągnięciu tego celu jest właśnie pozycjonowanie strony internetowej. Dzięki odpowiedniej strategii SEO (Search Engine
Rejestracja udana! :D
Witam ponownie.
Zasubskrybowano.
Twój link wygasł!
Sprawdź email, żeby się zalogować.
Zaktualizowanao informacje.
Aktualizacja danych nie powiodła się.