📞
Przewiń do nagłówka

Istnieje wiele sposobów na pozyskanie słów kluczowych wykorzystywanych do pozycjonowania blogów w internecie, są to sposoby zarówno płatne jak i darmowe.

W tym wpisie omówię płatne oraz darmowe sposoby na pozyskanie takich słów kluczowych.

Darmowe sposoby na uzyskanie słów kluczowych - wady i zalety

Wiadomo jakie są rzeczy za darmo 😅, ale wykorzystując analizę dla wpisu, który czytasz wiem, że jeżeli chcę osiągnać wysoką pozycje na ten wpis, opisanie tego wątku mnie nie ominie.

I słusznie, wiadomym faktem jest, że ciężko jest zacząć prowadzić działania marketingowe nie posiadając żadnego budżetu.

Metody na pozyskanie słów kluczowych w sposób darmowy są przeze mnie sporadycznie wykorzystywane podczas analizy słów kluczowych dla klienta ponieważ nie zawsze rozwiązanie płatne jest w stanie je nam zaprezentować, a być może mogą pomogą nam wymyśleć pomysł na bloga.

W tym wpisie weźmiemy za przykład firmę, która prowadzi sprzedaż pilotów do bram oraz urządzeń wymaganych do automatyki bramowej, jedną z podstawowych form uzyskania informacji o potencjalnych słowach kluczowych będzie rozmowa z potencjalnymi klientami lub handlowcami, którzy funkcjonują w tej branży.

Po krótkiej rozmowie z handlowcem dowiaduje się, że wielu klientów zadaje pytanie czy istnieje możliwość sterowania pilotem jednym i tym samym pilotem bramą wjazdową oraz garażową.

  • Bingo! Mamy to jest to jeden z lepszych tematów ponieważ opisując go możemy zwiększyć nasze komptencje jako eksperta na tym polu i zwiększyc sprzedaż jednocześnie.
Link do wspomnianego wyżej artykułu: Jeden pilot do bramy i garażu? Czy jest to możliwe?
Wiem, że jest to w tych czasach dosyć trudne zadanie jeżeli zaczynamy dopiero prowadzić działalność, więc sposób ten jest dedykowany bardziej do średnich przedsięborstw lub dla firm, które już funkcjonują jakiś czas na rynku.

Pytania od klientów w wiadomościach Allegro

Kto prowadzi sprzedaż na Allegro może skorzystać z wiadomości od klientów, którzy zadają pytania przed zakupem jako pomysł na artykuł blogowy.

W przypadku wyżej wymienionej działalności bardzo często otrzymywaliśmy zapytania dotyczące różnicy pomiędzy pilotami jednokanałowymi, a wielokanałowymi co dodatkowo mogło znaleźć poparcie w Ahrefs.

Pytania od klientów w wiadomościach Allegro jako pomysł na pozyskanie słów kluczowych
Jak widać całkiem sporo mamy tutaj wiadomości, z których możemy wyciągnąć pomysły na artykuł blogowy

Podpowiedzi słów kluczowych od Google

Idąc dalej wybranym przykładowym słowem kluczowym możemy się posłużyć wyszukiwarką google chociażby jako źródło formołujące nam nagłówek pod nasz artykuł.

Jak poprawnie napisać bloga pod SEO?
Po wpisaniu frazy w wyszukiwarce google podpowiada nam zapytania wpisywane przez użytkowników

Podpowiedzi od google nie są wyznacznikiem, jednak są one w wielu przypadkach wystarczające, aby przekopiować je 1:1 i zrobić z nich tytuł naszego wpisu blogowego.

Robiąc to w tym przypadku osiągneliśmy pierwszą pozycję na te słowo kluczowe.

🔗
Zapraszam także na wpis:
Jak poprawnie napisać bloga pod SEO?

Jest to kolejne darmowe narzędzie do sprawdzenia potencjalnych słów kluczowych na naszego bloga. W tym konkretnym przypadku niekoniecznie jesteśmy w stanie zawsze wpisać naszą frazę 1:1.

W tym przypadku może istnieć konieczność wpisania ogólnej frazy kluczowej dla danej branży żeby zobaczyć jakiekolwiek wyniki, ale też nie zawsze jest to koniecznością.
Google trends jako źródło słów kluczowych
Sugerując się google trends możemy zauważyć, że tendencja samodzielnego programowania pilotów przez klientów detalicznych rośnie.

Grupy tematyczne / fora internetowe

W zależności od prowadzonej przez nas działalności, każda branża może posiadać różne miejsca, w której osoby wykonujące dane usługi dyskutują, agitują się bądź chwalą się wykonaną pracą.

W przypadku automatyki nie ma takiego miejsca na facebooku (przynajmniej ja nie znalazłem), ale bardzo żywe nadal jest wątek dotyczący automatyki na forum elektroda.pl.

forum branżowe jako pozyskiwanie słowa kluczowego
Jak widzimy po wpisaniu słowa kluczowego - "automatyka bramowa" możemy znaleźć bardzo wiele świeżych tematów branżowych

Każda branża może posiadać inne miejsce, w którym potencjalni klienci będą dyskutować na tematy branżowe, dla każdej branży trzeba znaleźć to miejsce i jak najszybciej się tam pojawić.

🔗

Podsumowanie

Dziękuje za zapoznanie się z moim wpisem, nt. pozyskiwania pomysłów na darmowe słowa kluczowe. Mam nadzieje, że dowiedziałeś/aś się czegoś nowego.

Życzę owocnych wpisów na blogach, powodzenia!

Rejestracja udana! :D
Witam ponownie.
Zasubskrybowano.
Twój link wygasł!
Sprawdź email, żeby się zalogować.
Zaktualizowanao informacje.
Aktualizacja danych nie powiodła się.